Witte bloemen Louise Tuijt

Ooit van HURKLE DURKLE gehoord?

Laatst was ik bij vrienden die uitgebreid aan het praten waren over hurkle-durkle.
Ik had er nog nooit van gehoord! Maar het is een écht bestaand Schots woord.

Misschien doe je het zelf wel eens.
Hihi. Stel je voor: het is weekend, je ligt lekker in je bed, je wekker gaat, je ogen gaan langzaam open, maar je lichaam roept direct: Nee, ik wil niet! Dus je draait je nog een keer om, nestelt je dieper in je dekens en doet alsof het leven nog even niet begint.

Dàt is hurkle-durkle’n!

Laten we eerlijk zijn: het is eigenlijk gewoon uitstelgedrag in een, ik wilde zeggen nieuw jasje, maar dat is niet waar—het begrip bestaat al eeuwen. In oorsprong gaat het alleen over niet uit bed willen komen.

Eigenlijk kan je het net zo goed plakken op alles wat je uitstelt:
Dat mailtje dat je al drie dagen geleden had moeten sturen.
Die afspraak die je blijft verzetten.
Die ene klus in huis.
Die beslissing die genomen moet worden.
Dat gesprek dat je liever ontwijkt.

En natuurlijk is dat soms prima. Even niks. Even lummelen.
Soms leidt dat zelfs tot grote inzichten…

Maar als je merkt dat je hurkle-durkle verandert in een eindeloze winterslaap voor alles wat je eigenlijk wél wilt doen… dan raad ik je aan om misschien tóch maar even in beweging komen.

Begin klein. Eén been uit bed. Eén zin typen. Eén stapje zetten.

En voor je het weet, ben je gewoon bezig.

Succes en geniet van je hurkle durkle!

Praktijk

Zijlweg 301
2015 CM Haarlem
06 23 31 80 56
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Social Media

facebook iconlinkedin iconInstagram iconyou tube icon

Referenties

"De kracht van Louise is gelegen in haar mix van vrolijke nuchterheid en spirituele input. Haar grote mate van zelfreflectie is ontwapenend en daardoor is het zo gemakkelijk om lekker jezelf te zijn. Tegelijkertijd kan ze haarfijn vaak de vinger op de zere plek leggen zonder dat je het gevoel hebt in je hemd te staan. Ze zegt het niet alleen maar het is ook echt zo dat "alles goed" is. Ze weet zich te onderscheiden van veel van haar collega's die zich met bewustzijnsontwikkeling bezig houden doordat ze de behoefte aan spirituele groei en input prachtig weet in te bedden in het gewone leven".

Nieuwsbrief

Schrijf je in op de nieuwsbrief.